Jesteś częścią stowarzyszenia, czy firmy, która boryka się z nierozwiązanym problemem? Twoja organizacja doświadcza powtarzającego się konfliktu? Jesteście teraz w trudnym momencie zmian i uwidaczniają się tarcia między różnymi grupami osób o rozbieżnych interesach?

A może nie możesz zrozumieć konfliktów społecznych? Trudno Ci pojąć dlaczego ludzie się nie rozumieją? Trudno się jest im słuchać nawzajem? Lub też jest to zupełnie nie możliwe? Potrafią się tylko konfliktować i walczyć ze sobą? Lub też narzucać jak ma być? Te wszystkie sytuacja można facylitować. Ta praca polega na odkryciu równych stron w konflikcie. Nie chodzi jednak tylko o usłyszeniu argumentów oponentów, choć czasem ten etap również jest ważny, jeśli stanowiska nie miały okazji wcześniej w pełni wybrzmieć. Jednak to nie koniec procesu, istotniejsze jest to co pod spodem. Praca facylitatora polega również na dostrzeganiu uczuć i głębokich potrzeb obu stron. Zazwyczaj zauważenia właśnie tego wymiaru, usłyszenie i zobaczenia, co się dzieje po przeciwnej stronie, prowadzi do deeskalacji konfliktu, zwiększenia świadomości, może prowadzić również do tymczasowego bądź trwałego rozwiązania sporu.

Zobacz też

Bezpłatne konsultacje dla Par i Rodzin

Bezpłatne konsultacje dla Par i Rodzin

Jeśli macie problemy w relacji. Trudno wam się dogadać. Awantury są w kółko na ten sam temat i nie widać żadnego rozwiązania. Nie jesteście pewni, czy chcecie być razem lub po prostu chcecie lepiej poznać swoją relację, to zapraszam.

Czuj, twórz i kochaj

Czuj, twórz i kochaj

Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania Twoich najgłębszych pragnień, tak aby stały się one inspiracją w życiu, które tworzysz każdego dnia. Będziemy czuć, tworzyć i ukochiwać nasze marzenia.