Facylitacja

Trudności miewają nie tylko konkretne osoby, ale również grupy, czy społeczeństwa. Psychologia zorientowana na proces umożliwia facylitację, czyli zwiększanie świadomości wokół tych sytuacji.

Dla kogo to może być przydatne?

Należysz do stowarzyszenia, czy firmy, która boryka się z nierozwiązanym problemem? Twoja organizacja doświadcza powtarzającego się konfliktu? Jesteście w trudnym momencie zmian i uwidaczniają się tarcia między różnymi grupami osób o rozbieżnych interesach?

Zawiłe sprawy społeczne

Nie możesz zrozumieć konfliktów społecznych? Trudno Ci pojąć dlaczego ludzie się nie rozumieją? Trudno się jest im słuchać nawzajem? Lub też jest to zupełnie nie możliwe? Potrafią się tylko konfliktować i walczyć ze sobą? Lub narzucać jak ma być?

Te wszystkie sytuacje można facylitować

Ta praca polega na odkryciu różnych stron w konflikcie. Nie chodzi tylko o usłyszenie argumentów oponentów, choć czasem ten etap również jest ważny, jeśli stanowiska nie miały okazji wcześniej w pełni wybrzmieć. Jednak to nie koniec procesu. Istotniejsze jest to co pod powierzchnią. Praca facylitatora polega również na dostrzeganiu uczuć i głębokich potrzeb obu stron. Zazwyczaj zauważenia właśnie tego wymiaru, usłyszenie i zobaczenia, co się dzieje po przeciwnej stronie, prowadzi do deeskalacji konfliktu, zwiększenia świadomości, może prowadzić również do tymczasowego bądź trwałego rozwiązania sporu.

Zapraszam

NA STRYCHU

Różana 63a
Warszawa

Tuż przy Metrze Racławicka

Jeśli masz jakieś pytanie, zapraszam do rozmowy

880 050 094

terapia@annaborys.pl